Prasa i aktualności

Prasa i aktualności

Prasa i aktualności

02-16-2015

Wzrost w Niemczech

Thorsten Bayer überwacht den Einbau von Durchflussmesstechnik im Abwasserkanal
Thorsten Bayer überwacht den Einbau von Durchflussmesstechnik im Abwasserkanal

Chociaż oprzyrządowanie w systemach wodociągowych i kanalizacyjnych w Niemczech jest już na najwyższym poziomie w światowym porównaniu i istnieje stosunkowo wysokie nasycenie rynku, firma z Eppingen była w stanie osiągnąć wzrost sprzedaży o 10%. Część wniosła nowa seria urządzeń NivuFlow, wprowadzona w połowie 2014 roku, która posiada wiele nowych, innowacyjnych funkcji i oferuje klientom jeszcze więcej opcji. Na przykład różne lokalne prędkości przepływów hydraulicznych można obserwować w czasie rzeczywistym bezpośrednio na wyświetlaczu.

Na całym świecie zamówienia napływające w 2014 r. w wysokości ponad 14,4 mln EUR były nieco niższe niż w 2013 r. Wynika to głównie z dwóch dużych zamówień z 2013 r., które miały wówczas bardzo pozytywny wpływ na bilans roczny. Na arenie międzynarodowej rynek w Wielkiej Brytanii rozwijał się bardzo pozytywnie dla producenta techniki pomiarowej. W minionym roku dużo zainwestowano w częściowo zniszczoną kanalizację w Wielkiej Brytanii, co zaowocowało również wieloma nowymi instalacjami techniki pomiarowej.

Bardzo dobrze rozwinął się również obszar usług dla hydrologii miejskiej specjalisty ds. techniki pomiarowej. Tutaj promień działania został rozszerzony poza obszar niemieckojęzyczny do Polski i Bliskiego Wschodu.

Oprócz rozwoju nowych generacji produktów, firma NIVUS zainwestowała w 2014 r. znaczne środki w nowe rozwiązanie programowe. Dzięki SCADA i rozwiązaniu kontroli procesów NICOS 2.0 producent rozszerza swoją ofertę produktów w pionie. Dyrektor zarządzający Marcus Fischer wyjaśnia: „Oznacza to, że możemy zaoferować naszym klientom wszystko z jednego źródła, od czujników po inteligentne przetwarzanie danych i transmisję danych, aż po monitorowanie i kontrolę całego krajobrazu procesowego”. Dodatkowo producent zainwestował w nowe stanowisko testowe, dzięki któremu fale ultradźwiękowe są praktycznie widoczne. „Dzięki stanowisku do testowania hydrofonów tworzymy podstawę dla jeszcze lepszej i bardziej niezawodnej oceny sygnału przyszłych generacji czujników”, kontynuuje Fischer.

 

Pobrane

 

NIVUS Geschäftsjahr 2014

Inne Niemiecki/German