Prasa i aktualności

Prasa i aktualności

Prasa i aktualności

12-16-2014

Wodociągi angielskie "Severn Trent Water" oraz firma NIVUS zdobywa nagrodę CIWEM Award 2014

NIVUS wins CIWEM-Award
NIVUS wins CIWEM-Award

W ścisłej współpracy z Severn Trent Water and Morrison Utility Service, NIVUS został nagrodzony zwycięzcą w CIWEM West Midlands i IOW Innovations Showcase. Zwycięski system pomiaru przepływu oparty na ultradźwiękowej zasadzie pomiaru czasu przelotu zapewnia bardzo wysoką dokładność przy bardzo niskich kosztach przy znacznej redukcji śladu węglowego. Aby udowodnić dokładność systemu, NIVUS zgodził się iść łeb w łeb z miernikami magnetycznymi i przeszedł niezależny i kompleksowy program oceny oprzyrządowania na krajowym stanowisku testowym w Szkocji. Zarówno w normalnych, jak i trudnych warunkach przepływu rozwiązanie czujnika rurowego dało dowód, że jest tak dokładne, jak elektromag.


Po stronie kosztów rozwiązanie z czujnikiem rurowym osiąga wysokie wyniki, a koszty instalacji wynoszą ułamek wartości licznika magnetycznego. Szczególnie przy modernizacji koncepcje ultradźwiękowe przekonują ze względu na możliwą realizację bez zatrzymywania przepływu. Keiron Maher z Severn Trent Water: „Ta technologia zwiększy wydajność pomiaru przepływu w naszych sieciach wodociągowych o dużej średnicy”


Jeśli chodzi o zrównoważony rozwój, ultradźwiękowe czujniki rurowe charakteryzują się niskim śladem węglowym. W porównaniu do liczników magnetycznych wymagają one tylko ułamka surowców, a także wysiłku logistycznego, zwłaszcza w przypadku dużych średnic, ponieważ te same czujniki mogą być używane do wszystkich średnic rur w zakresie DN 200 i DN 12.000.


Go to product

Pobrane

 

Pressemeldung CIWEM-Award

Inne Niemiecki/German

Presseinfo: NIVUS erhält CIWEM Award

 

CIWEM-Award

Inne Angielski/English