Prasa i aktualności

Prasa i aktualności

Prasa i aktualności

06-17-2014

Radar OFR komplementarny ultradźwiękowy pomiar przepływu

Nowy radarowy system pomiaru prędkości OFR pokazuje swoje mocne strony szczególnie w połączeniu ze znanymi ultradźwiękowymi metodami pomiarowymi. Uzupełniając Dopplera, czas przejścia czy metodę korelacji krzyżowej opatentowaną przez NIVUS, system zapewnia wartość dodaną do dokładności i wiarygodności pomiaru przepływu w całym zakresie pomiarowym.
Dzięki technologii radarowej OFR doskonale nadaje się również jako indywidualny system do pomiaru przepływu w mediach agresywnych lub ściernych. Ponadto może być stosowany do pomiarów w miejscach trudno dostępnych, gdzie procesy nie mogą być zatrzymane lub gdzie nie wolno instalować systemów pomiarowych stykających się z medium.
Do obliczeń przepływu system OFR określa prędkość powierzchniową oraz poziom medium. Najnowsze algorytmy obliczeń hydraulicznych NIVUS zapewniają niezawodne pomiary przepływu nawet w bardzo trudnych warunkach. Kolejnymi zaletami systemu pomiarowego są bardzo niskie koszty utrzymania.
System składa się z radaru impulsowego do wykrywania prędkości na powierzchni oraz ultradźwiękowego pomiaru poziomu. Minimalna odległość od mierzonej powierzchni wynosi 30 cm. Elastyczne wsporniki uchwytów umożliwiają szybką i łatwą instalację na miejscu.
Ze względu na swoją wszechstronność OFR jest dobrym wyborem nawet w przypadku narażonych sytuacji pomiarowych, takich jak kanały nawadniające, strumienie górskie i problematyczne media (np. chłodziwa lub zanieczyszczone media).

 

#ściekomierz #pomiarścieków #przepływomierzdościeków

Pobrane

 

Pressemeldung OFR Radar

Inne Niemiecki/German
 

OFR Radar Complements Ultrasonic Flow Measurements

Inne Angielski/English