Prasa i aktualności

Prasa i aktualności

Prasa i aktualności

06-17-2014

NIVUS nominowany do nagrody "Mittelstandspreis"

Przyznawana corocznie nagroda „Hidden Champion” jest przyznawana średniej wielkości firmom, które, w dużej mierze niezauważone, wnoszą wybitny wkład w niemieckie wyniki gospodarcze. Aplikować mogły firmy zatrudniające ponad 30 pracowników. Wszystkie zgłoszenia do n-tv Mittelstandspreis są rozpatrywane przez eksperckie jury składające się z osobistości uznanych na całym świecie. Jury wspiera najwyższej klasy rada powiernicza. Spośród wielu zastosowań firma NIVUS GmbH została nominowana do krótkiej listy w kategorii „Zrównoważony rozwój”.

Ogólnie rzecz biorąc, technologia pomiarowa firmy NIVUS służy do efektywnego i oszczędnego gospodarowania cenną wodą. Firma opracowała system pomiarowy, który jest znacznie bardziej zrównoważony pod względem zużycia materiałów i wykorzystania zasobów na technologię pomiarową i jej instalację niż systemy powszechnie dostępne na rynku.

Producent z Eppingen opracował wydajną metodę pomiaru natężenia przepływu przy użyciu opatentowanej ultradźwiękowej korelacji krzyżowej. Metoda pomiarowa NIVUS pozwala na osiągnięcie bardzo wysokiej redukcji surowca ok. 98% przy porównywalnej dokładności w porównaniu do stosowanej dotychczas magnetyczno-indukcyjnej metody pomiarowej.

Zwycięzcy n-tv Hidden Champions zostaną ogłoszeni we wszystkich kategoriach 22 maja 2014 roku we Frankfurcie.

Pobrane

 

Pressemeldung NIVUS für Mittelstandspreis nominiert

Inne Niemiecki/German