Prasa i aktualności

Prasa i aktualności

Prasa i aktualności

06-25-2014

inteligentny czujnik poziomu z wbudowanym przetwornikiem

Ważną zaletą nowych czujników jest szybka konfiguracja. Dzięki przetwornikowi zintegrowanemu z czujnikiem i stopniowanym, wstępnie zaprogramowanym zakresom pomiarowym, nowe czujniki i-sensorów można podłączyć bezpośrednio do sterownika PLC, rejestratora danych i innych systemów bez konieczności programowania. Ponadto czujniki nadają się do stosowania w ekstremalnych warunkach. Specjalna obudowa zapewnia stopień ochrony IP 68. Czujniki spełniają również wymagania dla stref zagrożonych wybuchem strefy 1 i 0.
Kolejną zaletą jest bardzo wysoka dokładność wyników pomiarów. Unikalne przetwarzanie sygnału echa DATEM (Digital Adaptive Tracking of Echo Movement) zapewnia wysoki poziom niezawodności działania. To dynamicznie towarzyszy użytecznemu echowi i stale wycisza stacjonarne i zmienne fałszywe echa. Powiększające się otłuszczone krawędzie, oprawy z nieregularnymi zrostami lub raki są automatycznie rozpoznawane i ukrywane.
Innowacyjna koncepcja energetyczna z minimalnymi interwałami rozruchu i pomiaru umożliwia bezkonkurencyjnie długą żywotność samowystarczalnych i zasilanych bateryjnie rejestratorów danych.
Czujniki mogą być stosowane wszędzie tam, gdzie wymagany jest pomiar poziomu, odległości i objętości cieczy i materiałów sypkich.

Typowe zastosowania to:
Pomiary w sektorze wodno-ściekowym oraz w przemyśle
Oczyszczalnie deszczu
 Przepompownie
 Pomiary poziomu w rzekach i kanałach
 Pomiary przepływu przy jazach i zwężkach Venturiego
 Pomiary objętości w pojemnikach...

Aby uzyskać więcej informacji, zadzwoń lub napisz

biuro@nivus.pl

Pobrane

Pressemeldung - I-Serie

Inne Niemiecki/German